Verta žinoti

Žaliasis koridorius jaunimui

Kaip su vaikais ir paaugliais kalbėtis apie karą Ukrainoje?


Kur galima kreiptis pagalbos


Atšilus orams kaip ir kasmet suaktyvėją dviračiais bei paspirtukais judantys asmenys. Šios transporto priemonės padeda judėti neteršiant aplinkos ir išvengiant asmeninio ar viešojo transporto. Tačiau ši tendencija neapsieina ir be pagausėjusių nelaimių skaičiaus, į kurį patenka šių transporto priemonių vairuotojai. Specialistai ir pareigūnai vis primena, kad tiek paspirtukai, tiek dviračiai yra transporto priemonės ir jų vairuotojai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir būti atsakingais eismo dalyviais.

Būkite saugūs kelyje!


Nemokamos psichologinės konsultacijos

suaugusiems ir vaikams nuo 11 metų

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, siekdamas mažinti ilgalaikes neigiamas COVID-19 pasekmes ir rūpindamasis gyventojų psichologine gerove, teikia nemokamas psichologinio konsultavimo paslaugas (iki 5 konsultacijų) dėl sudėtingų gyvenimiškų situacijų.

 

Individualios psichologinės konsultacijos gali būti teikiamos anonimiškai.

Konsultacijos skirtos Klaipėdos miesto ir Neringos savivaldybių gyventojams.

Teikiant paslaugas vaikams iki 16 metų, būtinas rašytinis vieno iš jo tėvų ar jo atstovo pagal įstatymą sutikimas.

 

Registracija: (8 46) 311423  arba (8 640) 93348.


,,Mankštos pratimai akims”


Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), siekdamas padidinti tėvų informuotumą, kaip padėti išvengti vaikų traumų ir kitų sužalojimų, sukūrė naują interneto svetainę http://www.saugauvaika.lt/.  

 
Portalas mažiesiems ,,katantinas.lt

Karantino metu ilgas valandas leidžiant namuose gali pasidaryti nuobodu – ypač mažiesiems šeimos nariams. Portalas mažiesiems „Katantinas.lt”  padės spręsti kylančius iššūkius pandemijos metu. 

Nuobodulys po truputį perauga į nerimą dėl nematomo priešo, liūdesio dėl atskirties nuo senelių bei draugų, nutrūkusios mėgstamos veiklos. Kad dienos bėgtų linksmiau, sukurtas naujas interaktyvus bei aktualus internetinis portalas „Katantinas.lt“. Jame vaikai ir tėvai gali rasti informacijos apie pandemiją: nuo mokslo užsiėmimų šeimai, higienos, karantino metu galima sužinoti įdomybių iki veiklų pasiūlymų ar psichologinių patarimų.

                                             Informacijos šaltinis: https://www.sveikatosbiuras.lt/

 


Pagalba sau – emocinės sveikatos link.

Daugiau informacijos apie emocinę sveikatą ir psichologinę pagalbą galite rasti: www.pagalbasau.lt

Svetainėje atsakius į pateikiamus klausimus, galima įsivertinti savo emocinę būseną, o interaktyviame žemėlapyje galima rasti išsamią informaciją apie pagalbos sistemą Lietuvoje – pagalbą teikiančių įstaigų adresus, kontaktinius duomenis ir teikiamas paslaugas.


Informacija dėl ,,Mokinio sveikatos pažymėjimo‘‘ FORMA NR. E027-1

Kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas, kurio metu įvertinama bendra sveikatos būklė, privalomas visiems vaikams iki 18 metų, taip pat pilnamečiams mokiniams, ugdomiems pagal bendrojo ugdymo programas.

Dėl susiklosčiusios ekstremalios situacijos ,,Mokinio sveikatos pažymėjimo‘‘ galiojimas laikas, ne pirmą kartą į ugdymo įstaigą atvykusiems mokiniams, pratęsiamas iki 2020 m. gruodžio 31 d., jei :

• mokinys tęsia mokslus toje pačioje ugdymo įstaigoje;

• nepasikeitė mokinio sveikatos būklė nuo paskutinio profilaktinio sveikatos tikrinimo;

• neatsirado naujų bendrų/specialių rekomendacijų, kurių turi būti laikomasi mokiniui dalyvaujant ugdymo veikloje.


Šalutinis vaistų poveikis

Prezentacija apie vaistų poveikį