Pradinių klasių projektas „Žingsniuojame į vasarą“

 

Šiais mokslo metais vasaros projektą organizuojančios trečiokų mokytojos pasiūlė vasarą pasitikti aktyviai – įveikti maršrutą nuo Melnragėje esančio Šiaurinio molo iki Giruliuose esančios žaidimų aikštelės. Juo galima eiti tiek nuo Melnragės iki Girulių, tiek ir nuo Girulių iki Melnragės. Labai smagu vaikams buvo tiek pradėti, tiek užbaigti žygį žaidimų aikštelėse.

Projektui pradėjome ruoštis iš anksto. Balandžio mėnesio pabaigoje 3d klasės mokiniai sukūrė žingsnių iššūkio reklamą (teatro mokytoja Karolina) ir pakvietė prisijungti prie iššūkio „Mokyklos eina“. Kvietėme jungtis ne tik vaikus, bet ir kitus šeimos narius.

Kai vadovėliai ir užduočių sąsiuviniai ilsisi, visi pasitikrinamieji darbai parašyti galima pakeisti mokyklos suolą į gamtos tyrinėjimą, palapinių statymą ar tiesiog žingsnių skaičiavimą. Pirmomis birželio dienomis pradinukai mokėsi žygio dainą – skanduotę (autorės muzikos mokytojos Rūta ir Jonė), kūrė projekto logotipą (dailės mokytoja Aurelija), mokėsi statyti iš namų atsineštą palapinę arba statė iš to ką turi. Ruošėsi žygiui: diskutavo kokius daiktus reikėtų pasiimti einant į vienos dienos žygį, ką reiškia būti atsakingu iškylautoju. Pakartojo, ko išmoko gamtos mokslų pamokose: kaip orientuotis gamtoje naudojant kompasą ir gamtos objektus, atpažinti augalus arba susipažinti su nežinomais naudojant augalų atpažinimo programėlę. Mokinių laukė ir kūrybinės užduotys: susikurti kelionių lazdą, pasidaryti iš augalų skirtuką, groti smilga ir t.t.

Mokytojos Daiva, Ramunė, Sonata