Orientavimosi žaidimas „Parkų turas 2021“

Sausio mėnesį prasidėjo bekontaktis orientavimosi žaidimas „Parkų turas 2021“. Šis žaidimas –  individualus startas iš bet kurios parko vietos kiekvienam dalyviui jam  patogiu laiku. Iš viso vyko šeši etapai. Kiekviename etape reikėjo atlikti užduotis : nufotografuoti OS kontroliniuose punktuose rastą informaciją, dalyvauti viktorinoje. Kiekvieno etapo rezultatai buvo sumuojami, nugalėtojas skelbiamas po visų turų.

Pirmas turas prasidėjo sausio 30-31 dienomis Poilsio parke. Dalyviams istorinių parko objektų vietose buvo įrengti 7 kontroliniai punktai, juose buvo  rodomos XIX a., I ir II Pasaulinio karo, sovietmečio laikotarpio nuotraukos, pateikta apie įvykius trumpa informacija. Ja remiantis sudaryti viktorinos klausimai.  Puikus oras, nuostabūs vaizdai padėjo sukurti gerą nuotaiką. Smagu buvo praleisti laiką.

Antras turas vyko vasario 13-14 dienomis dar snieguotame Skulptūrų parke. Šiame žaidime dalyviai, remdamiesi parko žemėlapiu ir paveikslėliais, turėjo atrasti 6 memorialinius paminklus, nuskanuoti ant jų esančius QR kodus ir atsakyti į klausimus iš Skulptūros pako istorijos. Tai trumpa pažintis tiek su istorinėmis miesto kapinėmis, tiek su lietuvių modernios skulptūros galerija po atviru dangumi.

Trečias turas vyko vasario 27-28 dienomis. Malūno parkas orientavimosi žaidimo dalyvius pasitiko jau be sniego. Saulutei šviečiant, smagu buvo pasivaikščioti po Malūno parką, tiksliau-apeiti Malūno tvenkinį ir atrasti N kontrolinių punktų, sužinoti ir atsakyti į klausimą koks gi upelis įteka į Malūno tvenkinį. Visus nustebino, kad tai upelis vardu Bevardis.

Reikjaviko parke (įkurtas tarp Reikjaviko, Smiltelės, I. Simonaitytės gatvių ir Statybininkų prospekto) vyko IV turas kovo 13-14d.. Deja, šįkart gero oro užsakyti nepavyko, todėl OS žaidimas buvo perkeltas į kovo 20-21 dienas. Reikjaviko parke reikėjo surasti žemėlapyje pažymėtus  kontrolinius punktus (jų buvo 10), nufotografuoti kiekviename punkte pavaizduotą ženklą, sudėlioti prasmingą derinį, kuris, be abejonės, susijęs su šio parko ar jį supančios aplinkos istorija…

 

Kovo 27-28 dienomis, nuostabiame miške prie Vasaros koncertų estrados vyko V turas. Ar žinojote, kad Vasaros koncertų estrada priklauso Poilsio parkui? Šis statinys pradėtas statyti 1977 liepos 15, o baigtas statyti 1983 m. Šį kartą buvo net 12 kontrolinių punktų. Trasos ilgis: 3,8 km – oro linija, apie 4,3 – 4,5 km – takeliais. Nuostabus oras leido neskubant ieškoti punktų.

 

Paskutinis OS VI turas vyko balandžio 10-11 dienomis miške, netoli Melnragės. Šiame ture dalyviai dalyvavo viktorinoje apie Klaipėdos švyturį, surinkę žodžių junginį, sužinojo, kaip vadinosi švyturio pirmtakas („Akmens anglies sūpuoklės“). Mokiniai galėjo gauti papildomų taškų  už surinktas šiukšles, reikėjo tik nufotografuoti, kiek jų surinkta ir atsiųsti nuotraukų. Visi dalyviai noriai švarino mišką.

 

Šiame šešių turų žaidime dalyvavo daugiau nei 100 namų ūkių, t. y. daugelis su savo šeimomis.

Džiaugiuosi, kad šis žaidimas išjudino šeimas, kurios nepraleido nė vieno turo ir tuos, kurie prisijungė paskutiniuose ar net paskutiniame ture. Smagu buvo sutikti savo mokinius su šeimomis, pasidalinti atrastais punktais, įspūdžiais, istoriniais faktais apie Klaipėdos parkus ir gera nuotaika.

 

Džiugu, kad mūsų gimnazijos 5 d klasės mokinys N. Rinkevičius praėjęs visus turus užėmė 1 vietą ir buvo apdovanotas taure bei atminimo prizu.

  1. Čipickytė 7 d kl. praėjusi visus turus, tačiau suklupus prieš paskutiniajame etape užėmė 2 vietą ir buvo apdovanota taure ir atminimo prizu.

 

Gabijos Č.7 d kl.  Įspūdžiai apie orientavimosi sportą:

 

„Orientacinis buvo tikrai kupinas džiaugsmo. Kas antrą savaitgalį vis laukdavau naujų nuotykių, ieškomų objektų plano paskelbimo, laiko kuomet galėdavau įgyti vis naujų žinių apie tam tikrą parką, jo istoriją. 

Šio orientacinio metu tobulinau orientacinius gebėjimus, daug sužinojau apie Klaipėdos parkus🙂.  Visą šeimą džiugino tai, kad galėdavome vis pajudėti karantino metu ir nenustoti mokytis, judriai praleisti savaitgalį. 

Buvo tikrai smagu ir naudinga!!! Didelis AČIŪ organizatoriams😜“.

 

Fizinio ugdymo mokytoja J. Talaišytė