Karjeros ir verslumo savaitė gimnazijoje

Spalio mėnesį 11-15 dienomis mokykloje vyko  „Specialistų dienos“. I-IV gimnazinių klasių mokiniai susitiko su IT, kūrybinių industrijų, ekonomikos, verslo,  inžinerijos, tarpdisciplininių tiksliųjų ir gamtos mokslų, sporto, psichologijos, teisėsaugos/ teisėtvarkos  sričių specialistais. Specialistai aptarė savo profesinę patirtį, darbo reikalavimus, kur galima įgyti profesiją, tobulėjimo galimybes.

Gimnazistai  susitiko  su buvusiais  mokiniais Gvidu Ruskevič ir Goda Dobilinskaite, kurie pravedė paskaitas „Nuo idėjos iki realybės“ bei pasidalino įdomia asmenine patirtimi, kaip  siekė mokslo ir kylančios karjeros aukštumų.

Tradiciškai nemažai pagalbos sulaukėme iš mūsų mokinių tėvų. Tėvai pravedė kultūrinio ugdymo pamokas  apie savo profesijas, darbo ypatumus 5-7 klasių mokiniams. Žaidimas su 8 klasių mokiniais „Ir mokytojai svajoja…“ paskatino mokinius geriau pažinti savo mokytojus. Mokytojai D. Samienė, A. Šniaukas,  E. Morienė, T. Semionova, I. Toliušienė ir I. Micienė sutiko pasidalinti su mokiniais įdomiomis asmeninėmis profesinio kelio atradimo istorijomis.

I-IV gimnazinių klasių mokiniai dalyvavo „Idėjos mokyklos aplinkai gerinti“ rinkimuose. Šios idėjos jau ne pirmus metus stebina originalumu bei apčiuopiamu indėliu į saugesnės, kūrybingesnės aplinkos puoselėjimą.  III klasių gimnazistai patirties pasisėmė „ACCELERATOR“, inovacijų ir verslumo stovykloje.

Spalio 15 dieną mokykloje pas dvyliktokus svečiavosi atstovai iš LCC tarptautinio universiteto. Viena iš viešnių buvo buvusi mūsų mokyklos mokinė Viktorija Tamošiūnaitė. Svečiai supažindino su reikalavimais stojantiems, pristatė kokios populiarios studijų programos. Papasakojo apie tarptautišką studentų bendruomenę, šiuo metu daug studentų ir dėstytojų atvykusių iš vakarų Europos, Kanados ir JAV.

Gabija Žukaitytė, Kastu International prezentatorė, vienuoliktokams pasidalino savo patirtimi apie Nyderlandų universitetą ir papasakojo plačiau apie galimybės studijuojant užsienyje. Mokinius supažindino, kad Nyderlanduose yra dviejų tipų bakalauras: labiau praktinis ir labiau teorinis. Čia universitetai taiko problem-based-learning metodą. Taip studentai dar universitete išmoksta spręsti realias profesiniame kelyje atsirandančias problemas. Mokiniams papasakojo apie Olandijos studijų finansavimo galimybes, kultūrą bei studentišką gyvenimą.

Spalio 25 dieną vienuoliktokams ir dvyliktokams vyko online susitikimas su KTU atstovais. Abiturientams pristatė apie KTU, jo fakultetus bei universiteto teikiamas papildomas galimybes studentams. Supažindino su stojimo tvarka bei reikalavimais. Papasakojo kuo „gyvena“ KTU ir jo studentai. Mokiniai sužinojo, kokias įvairias galimybes studentai turi  po paskaitų: vyksta talentų ugdymo, specializuoto papildomo ugdymo programos. Studentai turi galimybę dalyvauti įvairiuose renginiuose, seminaruose, konsultuotis karjeros klausimais. Turiningam laisvalaikio praleidimui yra galimybė pasirinkti 1 iš 6 meno kolektyvų.

 

Organizatorės G. Burniauskaitė- Vendelienė, Ž. Gedgaudienė, V. Janavičienė, R. Vaičienė