Erasmus+ dienoraštis

1 diena
Po atvykimo į Königsbrunn’ą sekmadienio vakare, pirmadienį Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokiniai ir kiti projekto dalyviai iš Turkijos ir Vokietijos lankėsi Könogsbrunn’o gimnazijoje. Ši mokykla mokiniams buvo aprodyta, papasakota apie mokyklos gyvenimą ir personalą. 
Vėliau mokiniai iš Lietuvos ir Vokietijos turėjo progą sužinoti daugiau apie Bavariją ir ten esančius miestus, mokytis vokiečių kalbos, sudarant frazes šia kalba.
Po ekskursijos po Könogsbrunn’ą vyko pasisveikinimo vakarėlis, kuriame dalyvaujančios šalys pasakojo apie savo kultūrą ir tradicijas. 

2 diena
Atvykus ryte į mokyklą, dalyvavome pamokoje, kurioje turėjome galimybę pasidalinti savo žiniomis apie kitas šalis bei pagrįsti arba paneigti kai kuriuos stereotipus. Baigus užsiemimą, važiavome į Ausburgą, WWK stadioną pažiūrėti kaip vyksta futbolo treniruotės ir susitikti su FCA (football club Ausburg) nariu Jeffrey Gouweleeuw. Futbolininkas pasakojo, kaip pradėjo savo karjeros kelią bei su kokiais sunkumais teko susidurti. Vakarop važiavome i Ausburgo miesto centrą, aplankėme miesto bažnyčią, senamiestį ir kitas lankytinas vietas.

3 diena    

Trečią dieną, su projekto “Erasmus+” dalyviais,  anksti ryte išvažiavome į Štutgartą, kuriame yra įsikurusi automobilių “Audi” gamykla, po kurią turėjome ekskursiją. Gidė mums aprodė visą gamyklą, papasakojo apie kiekvieną gamybos punktą, kurią turi “praeiti” automobiliai, taip pat sužinojome apie naudojamas detales ir kaip jos veikia. Ekskursija buvo labai įdomi, nes pamatėme įvairius automobilius ir kaip šios įmonės darbuotojai juos tikrina, taiso, tobulina. Po to ėjome į kitą pastatą, kuriame du “Audi” darbuotojai papasakojo apie įmonės veiklą. Pirmasis papasakojo apie jaunų žmonių galimybes dirbti įmonėje, apie tai, kad galima ir mokytis, ir dirbti vienu metu. Kitas darbuotojas pateikė statistiką, pagal kurią pamatėme, kiek studentų nori dirbti “Audi”, kokie reikalavimai yra pateikti žmonėms, norintiems dirbti toje įmonėje. Vėliau jie atsakė į projekto dalyvių rūpimus klausimus ir maloniai pabendravo su mokiniais.

Ši diena visiems labai patiko, nes turėjome galimybę pamatyti, kaip dirba viena žymiausių automobilių markių gamykla ir sužinoti, kokios yra įsidarbinimo galimybės.  Kelionė tęsiasi! 

4 diena
Ryte projekto dalyviai susirinko kompiuterių klasėje ir pildė savo CV anketas, kurios galioja Europoje. Dalyviams buvo papasakota apie teigiamus šios anketos aspektus, buvo padedama jas pildyti.
Taip pat visi mokiniai, dalyvaujantys projekte, stebėjo kaip vyksta pamokos Königsbrunn’o gimnazijoje. Vieni lankėsi religijos pamokose, o kiti taip pat stebėjo muzikos pamoką.
Vėliau Erasmus+ projekte dalyvaujančių šalių komandos pristatė kaip jų mokyklose vykdomos karjėros ugdymo programos ir papasakota apie jų tikslus.