Dailės savaitė 2024

Kovo 18-22 dienomis Klaipėdos Vydūno gimnazijoje vyko dailės savaitė. Savaitės renginių ciklą pradėjo edukacija „Karavadžo paveikslų mįslės“ su Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birute Skaisgiriene, kuri kitą dieną supažindino mus su Klaipėdos miesto monumentaliąja daile: vitražais ir freskomis.
Gimnazijos III aukšto vestibiulyje atidaryta akademinio piešimo paroda, Šviesos alėjoje eksponuojama 6-okų, 7-okų ir 8-okų paroda „Gamta ir aš“, o pirmo aukšto palangėmis ropoja 5-okų kurti vabaliukai.
Vyresnių klasių mokiniai turėjo įdomią edukaciją apie Performansą, kurią vedė lektoriai  iš Kauno,  tą pačią dieną mažieji susitiko su dailininke Lina Itagaki ir rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi.
Visą savaitę mokiniai ir mokytojai galėjo demonstruoti savo išskirtinius aksesuarus, o mūsų jaunoji fotografė 11-okė Barbora visus norinčius įsiamžinti fotografavo tam paruoštoje erdvėje.
Savaitės renginius vainikavo Vydūno gimtadienio šventė. Šiemet Vydūnui 156-eri metai. Su ypatingu iškilmingumu Vydūno gimtadieniai, jam dar esant gyvam, buvo švenčiami ant Rambyno kalno. Apie šį kalną ir jo legendas savo kurtus filmus pristatė 9-okai, II aukšto video demonstravimo erdvėje. Keramikos būrelio mokiniai sukūrė improvizuotą Rambyno kalną, kuris anksti ryte pasidengė spalvotu šviečiančiu rūku. Fleitos garsai savo skambesiu sukvietė mus susiburti ir pasveikinti virš instaliacijos tvyrančią vydūniškąją dvasią.
 
Orginizavo dailės mokytojai: Kristina Mickevičienė, Saulė Želnytė, Tatjana Semionova, Aurelija Žvinklytė-Rimšienė, Dalia Smilgevičienė, dailės metodinio kuruojanti vadovė Ramunė Vaičienė.