40 gitaristų Lietuvos „Rekordą“ pasiekė

Linksmai ir nuotaikingai atšventus mokslo metų pabaigą ir mokiniai, ir mokytojai pasinėrė į lauktų atostogų šurmulį, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį vėl šventiškai nusiteikę susitiks tam, kad vėl išgyventų naujų ieškojimų ir atradimų laiką.

O praėjusieji metai, be įprasto mokymosi proceso, mūsų gimnazijai buvo reikšmingi pasiektais moksleivių ir jų mokytojų rezultatais įvairiuose konkursuose, olimpiadose, įspūdingai organizuotais renginiais. Turėdamas galimybę dalyvauti daugelyje gimnazijoje vykstančių renginių, tvirtinu, kad ir mokiniai, ir mokytojai su meile ir dideliu pasišventimu daromiems darbams stebina, jaudina ir žavi – aš didžiuojuosi gimnazija, matydamas, kaip, gražiai apsupti mokytojų meile, auga pradinukai, kaip išradingai vyresnių klasių mokytojai diegia svarbiausias vertybes savo auklėtiniams, grožiuosi abiturientų ir abiturienčių nepakartojamu jaunystės grožiu ir gebėjimu spinduliuoti gimnazijoje įgytų žinių gausą.

Džiaugiuosi ir savo mokiniais: praėjusieji mokslo metai ypatingi tuo, kad, kaip niekada anksčiau, gitaros ir mušamųjų instrumentų būrelius lankė daugiau nei 50 moksleivių – prie jau anksčiau muzikavusiųjų prisidėjo 23 penktų klasių moksleiviai norintys išmokti groti gitara ir 5 moksleiviai, matantys save, kaip mušamųjų instrumentų muzikantais.

 Klasikinių gitarų ansambliai garbingai atstovavo gimnaziją eilėje instrumentinės muzikos švenčių, o dalyvaudami respublikiniame gitaristų konkurse „GITAROMS SKAMBANT“ vyresniųjų kvartetas ir jaunesniųjų ansamblis laimėjo pirmąją ir trečiąją vietas.

Be skambių laimėjimų gitaros būrelyje vyksta nelengvas instrumento ir muzikos rašto pažinimo, muzikavimo įgūdžių lavinimo darbas. Džiaugiuosi, kad visų, nusprendusių lankyti gitaros būrelį, mokinių artimieji pasistengė nupirkti savo atžaloms puikius muzikos instrumentus, tinkamus dėklus ir kitas priemones, kurios reikalingos kokybiškam muzikavimui.

Matydamas, kaip atsakingai būrelio veikloje dalyvauja ir kokią pažangą mokantis groti gitara daro „naujokai“, ėmiau mąstyti apie galimybę suvienyti ir šiemet pradėjusius, ir jau ne vienerius metus gitara grojančius moksleivius į vieną darinį – klasikinių gitarų orkestrą, kuriame grotų visi gitaros būrelį lankantys mokiniai. Laikydamasis daugiametės mokslo metų baigimo tradicijos, organizuodamas baigiamąją pamoką-koncertą, įgyvendinau savo svajonę – koncerto metu, po netrumpo visų gitaristų mažesnių grupelių pasirodymų, į sceną pakilo didysis klasikinių gitarų orkestras. Daugiau nei du mėnesius trukęs specialiai pagal kiekvieno gebėjimus sukurtų partijų mokymasis pradžiugino pasiektu rezultatu – ir tikro orkestro vaizdas, ir taisyklinga muzikantų elgsena bei laikysena, ir profesionalus dėmesys reaguojant į dirigento pastabas, ir galų gale atliekamo kūrinio skambesys – visa tai nenusakomai pradžiugino mane ir, tikiuosi, koncertą stebėjusius moksleivių artimuosius ir pačius muzikantus.

Jau ne vienerius metus Klaipėdoje muzikos mokymo įstaigose pedagogu  dirbantis vienas geriausių Lietuvos klasikinės gitaros specialistų Julius Kurauskas viename savo mokinių koncerte pasidžiaugė kažkada Vilniuje muzikavęs bene su iš 20 gitaristų suburtu orkestru. Žavėdamasis puikaus pedagogo vykdoma veikla, dalyvaudamas jo organizuojamuose renginiuose, kartą prasitariau apie svajonę suburti dar didesnį – 40 moksleivių klasikinių gitarų orkestrą – ir visa tai įvyko. Nors oficialiai nesigarsinome apie norą pasiekti Lietuvos rekordą, tačiau visi orkestre groję moksleiviai (to patys dar nesureikšmindami) ir aš, mokytojas, laikau šį faktą dideliu pasiekimu ir žymiausiu savo kaip mokytojo nueito kelio įvykiu.

Beje, niekas nesibaigia – galbūt ateityje Klaipėdos Vydūno gimnazijos klasikinių gitarų orkestras ir rengiami koncertai taps įprasta veikla, kuri sėkmingai garsins savo mokymo įstaigos vardą netik mieste, bet ir Lietuvoje.

 

Prie aprašymo pridedamų fotografijų autorė Barbora Dubickaitė

Gitaros būrelio veiklą aparašė gitaros mokytojas Remigijus Mockus