Pereiti į pagrindinį turinį

Jovita Mėžinė (Gasiūnaitė)

Jovita Mėžinė (Gasiūnaitė)Jovita Mėžinė (Gasiūnaitė), Klaipėdos universiteto Ekologijos ir aplinkotyros studijų III kurso doktorantė, Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų atviros prieigos centro bei Jūros mokslų ir technologijų centro jaunesnioji mokslo darbuotoja.

Kada baigėte mokyklą ir kurioje klasėje mokėtės (muzikos ar dailės)?
Mokyklą baigiau 2007-aisiais metais. Tuo metu dar Klaipėdos Vydūno vidurinėje mokiausi dailės klasėje. Karčias mokslo šaknis padėjo krimsti auklėtoja Lilija Bručkienė. Nors visada mokiausi gerai, net galėčiau pasakyti puikiai, tačiau niekada neturėjau tikslo siekti mokslo aukštumų. Dar mokykloje sakiau, kad bakalauro studijos man yra aukščiausia riba. Tačiau įstojus į Klaipėdos universitetą viskas pasikeitė.

Jūsų dabartinis išsilavinimas.
Dar 11-oje klasėje po Klaipėdos universiteto atvirų durų dienos nusprendžiau pasirinkti hidrologijos ir okeanografijos studijas, kadangi visada norėjau studijuoti matematiką arba geografiją, o šios studijos apėmė abu dalykus. Aplinkiniams tai buvo nesuprantamas žingsnis, tuo metu visi (ypač gabūs mokiniai) svajojo apie dizaino, ekonomikos, teisės ar vadybos studijas. Todėl pasirinkti niekam negirdėtą specialybę ir dar ne Vilniaus universitete buvo labai drąsus žingsnis. Pagrindinis prioritetas renkantis studijas buvo tai, kad man turi būti įdomu, ir niekada nepasigailėjau.

Darbo patirtis. Kuo dirbate šiuo metu?
Jau esu įgijusi Klaipėdos universiteto gamtinės geografijos bakalauro ir magistro laipsnius. Dirbu Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų atviros prieigos centre bei Jūros mokslų ir technologijų centre jaunesniąja mokslo darbuotoja. Esu atsakinga už gamtinių procesų, ypač nuosėdų transporto, modeliavimą Kuršių mariose ir Baltijos jūroje.

Kokias vertybes ir gebėjimus išugdė mokykla?
Manau, kad drąsos plaukti prieš srovę, turėti griežtą savo nuomonę ir nebijoti siekti savo svajonių išmokau būtent mokykloje. Pagrindinės vertybės, tokios kaip darbštumas, atsakomybė, saviugda, kūrybiškumas, sąžiningumas, bendradarbiavimas ar nuolatinis tobulėjimas, verčiančios mane eiti į priekį, buvo išugdytos dar mokykloje. Manau, tai lėmė, kad šiuo metu vis dar studijuoju ir esu III kurso Klaipėdos universiteto ekologijos ir aplinkotyros studijų doktorantė.

Jūsų palinkėjimas mokiniams, besirenkantiems savo kelią. 
Visiems, svajojantiems apie savo ateitį ir besirenkantiems specialybę, norėčiau palinkėti pasirinkti sau įdomią profesiją ir nekreipti dėmesio į reitingus ar madas. Nors pati jau įpusėjau trečiosios pakopos studijas, tačiau nemanau, kad visi turi turėti aukštąjį išsilavinimą. Visada sakau, kad diplomas proto neprideda, tačiau jis suteikia galimybę rinktis.