Pereiti į pagrindinį turinį

Svečiuose pas tapytoją Vidą Pinkevičių Prano Domšaičio galerijoje

Paskutinę lietingą rugsėjo mėnesio dieną tapybos būrelio „Tapybos dirbtuvės" mokiniai susirinko Prano Domšaičio galerijoje susipažinti su žymaus Klaipėdos tapytojo Vido Pinkevičiaus kūryba, pasisemti kolorito pajautos, spalvinių dermių, kūrybinės ekspresijos iš pulsuojančio spalvų energija menininko kūrybinio palikimo.

Galerijos edukatorė Vaidė Gaudiešiūtė pasakojo, kad google paieškoje surinkus Vido Pinkevičiaus vardą ir pavardę, galime paskaityti apie žymų vargoninką. Kaip manote kodėl? Ogi tai tapytojo sūnus, kuris turi nuostabų planą: sukurti tapytojo internetinę svetainę.

Tapytojas Vidas Pinkevičius išsiskyrė savo darbštumu ir kaskart pabaigus darbus A. Brako vaikų dailės mokykloje, traukdavo į butą Klaipėdos centre, kur kurdavo vis naujus paveikslus. O tų paveikslų buvo daug... Visas trijų kambarių butas nuo lubų iki grindų sukonstruotose lentynose talpino daugybę skirtingo siužeto drobių. Esu tai mačiusi su dailės mokytoja Kristina ir savo mokiniais prieš keletą metų vienos viešnagės pas dailininką metu. Įspūdinga!

Sako, tapytojas V.Pinkevičius buvo uždaras ir ne taip jau noriai dalinosi savo kūrybinėmis įžvalgomis. Bet jei mokate stebėti ir matyti, net be gyvo menininko bendravimo, šio tapytojo kūriniai jus gali daug ko išmokyti. Tai nuostabus koloristas taip puikiai ir meistriškai ekspresyviais potepiais konstruojantis paveikslo kompozicinę harmoniją.

 

Dailės mokytoja Saulė Želnytė